مقالات

مراقبت بعد از عمل آب مروارید

تاریخ انتشار : | دسته بندی : مقالات
4454 بازدید

عمل آب مروارید

آب مروارید

وقتی  سن افزایش پیدا می کندبه تدریج تغییرات شیمیایی در پروتِین های عدسی چشم ایجاد می شود که موجب کدر شدن عدسی چشم و آب مروارید می شود . آب مروارید علت شایع کم شدن دید د ر افراد مسن  می باشد.  آب مروارید به هر شکل و یا به هر علتی رخ دهد در اکثر موارد درمان جراحی است و عدسی کدرشده خارج و با یک عدد لنز مصنوعی جایگزین می‌گردد.

مراقبت بعد از عمل آب مروارید

مراقبت بعد از عمل آب مروارید

معمولا در فردی که عمل جراحی چشم را انجام می دهد در چند روز بعد از عمل به جز تاری در دید، احساس درد و ناراحتی خفیفی حس خواهد شد که البته بعد از چند روز از بین خواهد رفت. نکته مهم در این مورد این است که فرد چشمان خود را مالش نداده و  برای محافظت از چشمان خود از یک چشم بند محافظ  یا پد چشمی استفاده کند. بعد از چند مدت بهبود چشمگیری در بینایی و بعد از چندماه تطابق در بینایی حصول خواهد شد.

اگر چه افرادی که مورد جراحی آب مروارید قرار گرفته اند می توانند بعد از 24 ساعت کارهای روزمره خود را انجام دهند اما رعایت چند نکته در این باب مراقبت از چشم بعد از عمل جراحی آب مروارید مفید است:

  • از انجام فعالیت های شدید که می تواند شاید تمرینات سنگین و یا بلند کردن وزنه باشد بپرهیزید.
  •  از رانندگی کردن اجتناب کنید. این امر نیاز به بررسی چند فاکتور مختلف دارد و زمانی که پزشک معالج تشخیص داد که این عمل برای شما بی خطر است، می توانید آن را انجام دهید.
  • به طور منظم از قطره های چشمی آنتی بیوتیک و ضد التهابی که پزشک شما تجویز کرده است استفاده کنید. این امر به جلوگیری از ایجاد عفونت و التهاب بعد از عمل کمک خواهد کرد. اگر نمی توانید به تنهایی از این موارد استفاده کنید، از یکی از اعضای خانواده و یا دوستان کمک بگیرید.
  • بعد از عمل، چشم های شما تا مدتی به گرد و خاک حساسیت خواهد داشت. از مکان های غبارآلود دوری کنید. شاید بهتر باشد منزل خود را قبل از عمل جراحی جارو و تمیز کنید.
  • چشمان خود را نمالید چون این امر ممکن است باعث ایجاد عفونت در چشمان شما شود.
  • بهتر است تا یک هفته بعد از عمل جراحی از شنا کردن یا حمام داغ اجتناب کنید.
  •  آرایش نکنید. در مورد زمانی که دوباره قادر به این کار خواهید بود با پزشک خود مشورت کنید.

برچسب ها:

رزرو نوبت :‌

جهت رزرو نوبت از دکتر محمد باقر رجبی با شماره زیر تماس بگیرید یا از گزینه نوبت دهی آنلاین اقدام کنید!
021-88201656 retinclinic
تهران ، میدان ونک ، ابتدای بزرگراه حقانی ، نرسیده به گاندی جنوبی ، پلاک ۷۲ ، ساختمان پزشکان ۷۲ ونک ، طبقه چهارم ، واحد ۴۰۲