مقالات

تفاوت بین لیزیک و لازک و prk

مهم ترین تفاوت بین لیزیک و لازک و prk این است که این عمل ها هر کدام عوارض مختلفی با یکدیگر دارند.هزینه های درمان و جراحی یکی دیگر از فاکتور های مهم در بیان تفاوت بین لیزیک و لازک و prk می باشد.مورد بعدی در بیان تفاوت بین لیزیک و لازک و prk به میزان تاثیر گذاری این جراحی ها در درمان مشکلات انکساری افراد اشاره نمود.

تاریخ انتشار :‌ 1397/12/01
10

علت آب مروارید چشم

یکی از علت های مهم کاهش دید در افراد به خصوص افراد مسن آب مروارید است که به دلیل تغییر در ساختار پروتئین های عدسی چشم به وجود می آید که به این عارضه آب مروارید چشم می گویند. علائم بسیاری نظیر سابقه خانوادگی، سابقه ابتلا به بیماری های چشمی، دیابت و ... می توانند باعث به وجود آمدن بیماری شوند.

تاریخ انتشار :‌ 1397/11/29
12

سوراخ شدن شبکیه خانم 67 ساله

خانم ٦٧ ساله ای به علت كم شدن ديد چشم راست مراجعه كردند. ديد چشم راست ١/١٠ و چشم چپ ٩/١٠ بود. در معاينه تشخيص سوراخ مركز شبكيه چشم راست دادم كه همانطور كه ملاحظه ميفرماييد با عكس OCT هم تاييد شد. بيمار تحت عمل ويتركتومی به همراه تزريق گاز قرار گرفت

تاریخ انتشار :‌ 1397/11/26
12

عمل جراحی کراس لینک

عمل جراحی کراس لینک، یک روش درمانی برای جلوگیری از پیشرفت قوز قرنیه می باشد. عمل جراحی کراس لینک، تکنیکی است که در آن با اعمال ریبوفلاوین (ویتامین B) و استفاده از اشعه ماورای بنفش A ، برای محکم کردن بافت قرنیه استفاده می شود.عمل جراحی کراس لینک، موجب شکل گیری امیدهای تازه و تحولی در جهت پیشگیری از گسترش قوز قرنیه شده است.

تاریخ انتشار :‌ 1397/11/23
12

مراقبت های بعد از عمل پی آر کی (PRK)

عمل پی آر کی (PRK) مخفف شده فتو رفر اکتیو کراتکتومی می باشد. در عمل پی آر کی لایه بسیار نازکی از قرنیه چشم برداشته و انحنای آن تغییر داده می شود که این عمل باعث کاهش نزدیک بینی چشم می گردد.پس از عمل پی آر کی ممکن است در چشم احساس سوزش، آبریزش اشک، درد و تاری دید به وجود آید که این علایم کاملا طبیعی است و به صورت خود به خود یا در صورت تجویز چشم پزشک با استفاده از دارو یا قطره بهبود می یابد.

تاریخ انتشار :‌ 1397/11/22
15

انسداد ورید مرکزی چشم

بيماري چشمي Central retinal vein occlusion يا انسداد وريد مركزي چشم یکی از مهم‌ترین عوامل بروز كم‌خوني در شبكيه چشم است. . انسداد وريد مركزي چشم منجر به بروز كم بينايي در افراد مي‌شود. در این مقاله دلایل بروز این بیماری و همچنین روش‌های درمان را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

تاریخ انتشار :‌ 1397/11/20
22

آیا سکته چشمی قابل درمان است ؟

همیشه باور عمومی بر این بوده که سکته در مغز و قلب اتفاق می افتد ولی برخی از بیماری ها باعث رخ دادن سکته چشمی می شود. انسداد رگ های خونی که از عصب بینایی به سمت شبکیه می روند باعث سکته چشمی می شوند آسیب های وارده به چشم بعد از سکته بهبود می یابد. بیماری نوروپاتی قدامی عصب بینایی غیر شریانی بیشتر در افراد مسن و یا افرادی که کلسترول بالا و فشار بالا و دیابت دارند بیشتر شایع است

تاریخ انتشار :‌ 1397/11/17
35

فیلم عمل prk

یکی دیگر از جراحی های رایج اصلاح عیوب انکساری ، عمل prk یا پی آر کی است. در این جراحی نیز مانند سایر جراحی های لیزیک و لازک با استفاده از لیزر سطح قرنیه را تغییر می دهند.همانطور که در ویدئو مشاهده می کنید در ابتدا لایه ای از سطح قرنیه به آرامی و با احتیاط توسط چشم پزشک تراشیده می شود. سپس سطح قرنیه توسط لیزر جهت اصلاح نزدیک بینی یا دوربینی تغییر داده می شود .

تاریخ انتشار :‌ 1397/11/16
28

آیا مگس پران چشم خطرناک است ؟

مگس پران اگر در تعداد زیاد، پررنگ، تیره، بی حرکت، با تاری دید و یا حس وجود پرده ای در جلوی چشم، کاهش و اختلال در بینایی و همراه با جرقه باشد، اغلب خطرناک است. بنابراین باید سریعاً با مراجعه به پزشک متخصص چشم، تحت معاینه دقیق چشم قرار بگیرید. تا بدینوسیله به معالجه آن پرداخته شود.

تاریخ انتشار :‌ 1397/11/15
23