مقالات

توضیحات دکتر رجبی درباره عوارض چشمی دیابت و رتینوپاتی دیابتی

تاریخ انتشار : | دسته بندی : اخبار
4779 بازدید

عوارض چشمی دیابت و رتینوپاتی دیابتی

در این ویدئو توضیحات دکتر محمد باقر رجبی ، فوق تخصص شبکیه و لیزر را در شبکه سلامت در روز جهانی دیابت سال گذشته مشاهده می نمایید. بیماری دیابت چهارمین علت نابینایی در جهان می باشد. افراد دیابتی درابتلا ممکن است مشکلات بینایی نداشته باشند اما با توجه به نوع دیابت حتما باید به طور منظم به چشم پزشک مراجعه کنند. گاهی افراد بدون اطلاع از بیماری دیابت خود به چشم پزشک به دلیل تاری دید و مشکلات بینایی مراجعه می کنند و از این طریق متوجه بیماری دیبات خود می شوند.

دیابت بیماری است که توسط متخصص داخلی تشخیص داده می شود اما عوارض چشمی دیابت افراد دیابتی را ملزم به مراجعه به متخصص چشم می کند. عوارض این بیماری منجر به درگیری عضلات چشم یا قرنیه چشم می شود و با خشکی چشم و آب مروارید همراه است.

رتینوپاتی دیابتی

رتینوپاتی دیابتی

اما شایع ترین عوارض چشمی دیابت که منجر به درگیری شبکیه چشم می شود ، رتینوپاتی دیابتی نام دارد. طبق آمار ها حدود سی درصد از افراد دیابتی مبتلا به این بیماری هستند. در معاینات چشم افراد دیابتی در صورتی که شبکیه آسیب ندیده باشد و یا درگیری شبکیه کم باشد به بیمار توصیه می شود تا معاینات بعدی مراجعه نماید ، اما در صورت تشخیص مشکلات شبکیه درمان هایی مانند لیزر شبکیه و یا تزریق داخل چشمی دارو هایی مانند آواستین تجویز می شود.

جهت اطلاع بیشتر درباره این بیماری به مقاله رتینوپاتی دیابتی مراجعه نمایید

آب مروارید و آب سیاه در افراد دیابتی

در افراد دیابتی علائم آب مروارید و آب سیاه تشدید می شود . آب مروارید ممکن است ناشی از سن باشد و یا دیابت منجر به آن شود که در صورتی که دیابت باعث ایجاد این بیماری شود ، پیشرفت بیماری سریع تر است و پزشکان توصیه به عمل کاتاراکت یا همان آب مروارید می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ویدئو زیر را مشاهده کنید :


برچسب ها:

رزرو نوبت :‌

جهت رزرو نوبت از دکتر محمد باقر رجبی با شماره زیر تماس بگیرید یا از گزینه نوبت دهی آنلاین اقدام کنید!
021-88201656 retinclinic
تهران ، میدان ونک ، ابتدای بزرگراه حقانی ، نرسیده به گاندی جنوبی ، پلاک ۷۲ ، ساختمان پزشکان ۷۲ ونک ، طبقه چهارم ، واحد ۴۰۲